Így, hogy melegebb az idő, egyre nehezebben veszem rá a fiamat az itthon maradásra, gyakorlásra. Ez a logopédiára is igaz. Mit tegyek, hogy leüljön gyakorolni?
Kedves Orsolya!
Ahogy telik a tanév, a gyerekek érthető módon egyre fáradtabbak. A jó idő beköszöntével pedig természetes, hogy minél többet szeretnének a szabad levegőn lenni.
Érdemes szem előtt tartani, hogy az iskolában töltött órák után egy kis levegőzés, mozgás általában könnyebbé teszi a koncentrálást, házi feladat írást és gyakorlást. Ilyen “holtidőt” minden nap érdemes beiktatni. A logopédia gyakorlásában bizonyára már jártasságot szereztek az elmúlt hónapok során. A beszédre figyelni füzet és feladatlap nélkül is lehet. Javaslom, hogy nézze meg minden logopédiai foglalkozás után, hogy mit írt vagy ragasztott be a logopédus. A beszédgyakorlatokat általában szóban, füzet nélkül, játékosan is lehet végezni. Amennyiben logopédiai foglalkozásokra artikuláció javítása miatt jár a gyermek, ez a játékos gyakorlás támogatja a kialakított hang mielőbbi beszédbe épülését. Persze előfordulhat, hogy füzethez kötött gyakorlat is vár gyermekére, azt a délutáni levegőzés, illetve mozgás utánra érdemes időzíteni. A játékos hozzáállás minden bizonnyal ebben az esetben is segítséget jelent!
Fotó: Freepik
A Logopédia gyakorlás a szabad levegőn? bejegyzés először a Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat jelent meg.